Natřikrát o.s.

Natřikrát uvádí Duo Praesens (Německo/Rakousko) Tanja Ebeling & Florian Tilzer

12. 12. 2014 | 20.00 | Bezbariérové divadlo Barka

Ze srdce rádi vracíme na scénu prastarou lidskou zkušenost, kterou můžeme nazvat šamanská, zkušenost, která rozvijí naše vědomí, vnímání a léčivý potenciál umění jako takového.

Přinášíme zpěv, vodní hudbu, zvukové plochy, různé formy jazykového a pohybového vyjádření, projekci videí a obrazů, práci se světlem a stínem a další. Necháváme se inspirovat impulsem okamžiku, chvílí, ze které vyrůstá neočekávané.

Slovo „praesens“ pochází z latiny a znamená „současná doba“ či „přítomnost“. Být přítomný jako celá bytost a vědomé jednání, které tomu odpovídá, je základním principem šamanismu.

Tanja Ebeling, nar. 1967 v Hildesheimu (Německo), žije v České republice. Věnuje svůj život duchu šamanismu.

Florian Tilzer, nar. 1973 v St. Antoně am Arlberg (Rakousko), hudebník, tanečník, překladatel, žijící v Praze. Věnuje se mnoho let šamanismu. Spolupracoval s různými umělci a skupin z České republiky, Rakouska, Německa, Francie a Švýcarska.

www.duopraesens.com

 

Jednoduše záměr

Šamanské vystoupení

Námět: Tanja Ebeling
Vystupující: Tanja Ebeling & Florian Tilzer
Kamera, střih, obrazy, texty, hudba, zvukové záznamy: Duo Praesens
Premiera: 21. 6. 2014

Jednoduše záměr = zajedno s Duchem => následovat jeho záměr

Mnoholeté zabývání se šamanismem a praktikování jeho učení nám zprostředkovalo zkušenost a učilo nás, že
se rodíme jako svobodné, vědomé a vnímající bytosti do světa, který již existuje, světa, který nemůžeme změnit, ale můžeme ho poznat.
Přesto můžeme změnit to, jak ho vnímáme a tím i jeho pravidla v nás - rozhodneme se učit se, věnujeme se vědomí, proměníme naše zkušenosti v činy a vytvoříme si svět, který je živý a skutečný, svět, ve kterém mluví srdce – a my vidíme, že záhada života nám dává pokoru a mír.
Příběh píše sebe.
Bytí je čin.
Čin je bytí“
(Citát z šamanského vystoupení „Jednoduše záměr“)

Naše činy nás vedou k transformaci, vedou nás zpět k celistvosti a ke zdraví. O tuto existující možnost a nádhernou zkušenost se chceme s jinými podělit a zpřístupnit ji. Z toho vznikla v únoru 2014 myšlenka na šamanské vystoupení „Jednoduše záměr“. Premiéra proběhla během slunovratu 21. června, na Svatojánských slavnostech na Vlčí hoře u Krásné Lípy.

Je to život sám, svět, ve kterém žijeme, který nám posílá impulzy, které můžeme vnímat a dál rozvíjet. Proto jsme začali pracovat s jazykem, pohybem, obrazem a zvuky, které osloví vědomí každého diváka individuálně a zanechají v něm energetickou stopu, kterou může rozvíjet dál.

Doufáme, že naším šamanským vystoupením přineseme širší a skutečný obraz o tom, co to šamanismus je. Že to není jenom nějaká exotika u přírodních národů a v jiných kulturách, ale, že ho můžeme úspěšně vložit i do našeho každodenního života.

Vědomí se vyjádří jazykem a kultura se v něm odzrcadlí. To nás inspirovalo, vytvořit naše vystoupení vícejazyčně německo-česko-anglicky.

Vstupné: 90,- Kč | 120,- Kč

Bezbariérové divadlo Barka
Svatopluka Čecha 35a, Brno - Královo Pole
Mapa a rezervace vstupenek: www.divadlobarka.cz/kontakt

https://www.facebook.com/events/727250254031094/

Představení se koná za finanční podpory statutárního města Brna.

zpět na homepage  
 
© 2008 www.natrikrat.cz Tvorba webových stránek Brno