Natřikrát o.s.

workshop jevištní improvizace

Taneční dílna je již plně obsazena, stále však hledáme hudebníky!

 

Workshop improvizace na jevišti

 

- o tom, jak to chodí v situaci, kdy jste sami na jevišti bez předpřipraveného materiálu, máte vymezený čas a před vámi sedí diváci - jaké jsou možné zdroje inspirace k představení tvořeném v momentu - jak vzniká v takové chvíli pohybový/hudební materiál - k čemu se performer vztahuje, jak žije každý moment svého představení - jak spolupracuje s dalšími elementy kromě své situace a svého těla/nástroje, jako je partner, specifický prostor, text apod.

- jak celou situaci vnímá hudebník/tanečník

 

Těmito i jinými otázkami a různými možnostmi přístupu k improvizaci (akce/reakce, paralelismus a dualismus...) se budeme společně zabývat na třídenním workshopu.

Workshopu se může zúčastnit max. 10 tanečníků a 10 hudebníků. Taneční improvizaci povede Kateřina Dietzová, hudební improvizace se bude konat pod vedením Petra Vrby. Workshopy jsou určeny pro profesionály i amatéry se zájmem.

Na závěr se účastníci workshopu mohou zúčastnit improvizačního večera Setkáme se... (Bezbariérové divadlo Barka, 29.10. od 20 hodin).

Termín: 27. - 29. 10. 2014

Předpokládaný rozvrh:

Po 27.10. 17 – 20 hod (obě skupiny)

Út 28.10. 12 – 16 hod (tanečníci), 15 – 19 hod (hudebníci)

St 29.10. 16 – 18 hod (obě skupiny); od 20 hod představení

Místo konání: Bezbariérové divadlo Barka, Svatopluka Čecha 35a, Brno – Královo Pole

Cena: 500 Kč – v ceně workshopu je zahrnut také volný vstup na všechna představení festivalu Natřikrát

Platbu za workshop posílejte po potvrzení přihlášky na účet 2197074001/5500 nejpozději do 20. 10. 2014. Do zprávy pro příjemce uveďte „workshop Natřikrát“ a své jméno.

Přihlášky zasílejte na email filigran@centrum.cz do 17. 10. 2014.

Požadavky na hudebníky: jakákoliv aktivní zkušenost/zájem o hudbu a nástroj (hlas, elektronika, klasické nástroje, možnost i netradičních nástrojů), jaký budete používat. S potvrzením svého zájmu, prosím, uveďte, jaký nástroj budete během workshopu používat.

 

O lektorech:

 

Kateřina Dietzová

studovala tanec a choreografii na Duncan Centre v Praze a na SNDO v Amsterdamu. Nyní pracuje hlavně jako tanečník/performer v různých projektech (pro Giulii Mureddu, Tabeu Martin, Davida Weber-Krebse, Sumako Koseki a další), věnuje se jevištní improvizaci a vlastní tvorbě (Zvláštní aktivita, Glazed walks). Je jedním ze spoluzakladatelů

CreWcollective, platformy pro rozvoj interdisciplinárních i autorských projektů malých forem.

 

Petr Vrba

je jedním z předních českých hudebníků věnujících se hudební improvizaci a pravidelně v této oblasti spolupracuje se zahraničními umělci jednak jako interpret, ale také jako organizátor koncertů. Improvizací se začal zabývat v roce 2005 skrze spolupráci se slovenskou skupinou Eduardo Borsuci In Optima Forma. Od té doby se věnuje výzkumu na poli neidiomatické improvizace s využitím nástrojů jako trubka, klarinet, vibrující reprosoustava, kráječ na vajíčka apod., čímž se zařadil mezi jednoho z nejaktivnějších experimentálních hudebníků v Praze. V roce 2010 spoluzakládal improvizační uskupení IQ+1, se kterým vydal 2011 CD Tváří v tvář s velice dobrými ohlasy. Téhož roku také spoluzaložil uskupení Yanagi duo s hudebním experimentátorem Ryu Hankil (hráč na budík, hráč na psací stroj). Další jeho formací je trio s Georgem Cremaschi (kontrabas, elektronika) a Chrisem Heenanem (klarinet, alt saxofon). Od roku 2012 pravidelně spolupracuje se slovenským saxofonistou Miro Tóthem a věnuje se audiovizuální improvizaci ve spolupráci se SeEun Lee a Kenem Ganfieldem. V roce 2012 založil spolu s Georgem Cremaschi Pražský improvizační orchestr.

zpět na homepage  
 
© 2008 www.natrikrat.cz Tvorba webových stránek Brno