Natřikrát o.s.

Mezinárodní den tance

29. duben - Den, který protančíme!

 

Program:
15.00 - Moravské náměstí (kino Scala)
15.45 - Jakubské nám. 
16.30 - Česká ulice
(Časy jsou víceméně orientační. Pokud se budete chtít v průběhu přidat, kontaktujte Kateřinu Hanzlíkovou na čísle: 739423302).
18.00 - jam tanečníků a hudebníků na náměstí Svobody
18.00 - Dagmar Jiříčková a její tanečníci před Místodržitelským palácem
21.30 - Kabinet Múz - FIligrán a Malé f

Tento rok reagujeme na výzvu Vize tance, o. s. (www.vizetance.cz) již popáté a na počest výroční narození Jeana-George Noverra (1727), velkého baletního reformátora, budeme 29. dubna slavit tento svátek tancem i v Brně. 


V Brně se rozhodly taneční soubory uspořádat průvod ulicemi města Brna, který bude začínat v 15h na Moravském náměstí před kinem Scala. 
Hudební doprovod zajistí: Dalibor Neuwirt a David Synák.
Poté zveme ke společnému jamu tanečníků a hudebníků na nám. Svobody, který zde bude probíhat od 18h. 

Dále bude také možnost shlédnout veřejné ukázky z hodin tance lektorky Dagmar Jiříčkové (www.dashdance.com), a to od 18h na nádvoří před Místodržitelským palácem. 

Celá oslava pak bude zakončena v prostorách Kabinetu Múz, kde ve 21.30 vystoupí taneční skupina Filigrán a Malé f se svým improvizovaným představením. Poté se můžeme společně protančit až do dalšího dne v rytmech, o něž se postará DJ Messer :)

V roce 1982 poprvé vyhlásil Taneční komitét ITI (International Theatre Institut- Mezinárodní divadelní ústav) 29. duben Mezinárodním dnem tance. 
V roce 1995, v úsilí spojit všechny mezinárodní taneční organizace a oslavit Mezinárodní den tance společně, vstoupil Taneční komitét ITI/UNESCO ve spolupráci s Mezinárodní taneční radou (CIDD-UNESCO) a Mezinárodní taneční aliancí (WDA). 

Každý rok je vyzvána známá taneční osobnost k sepsání Poselství, které je pak šířeno po celém světě. Záměrem Mezinárodního dne tance a Poselství je spojit dohromady všechen tanec, jeho různé podoby a projevy, oslavit tuto divadelní formu a radovat se z její univerzality, rušící veškeré politické, kulturní a etnické bariéry a spojit lidi dohromady v míru a přátelství společným jazykem - tancem.

Část letošního poselství k oslavám dne tance zní: „Kultura spojuje lidi víc než veškerá slova. Buďte odvážní, riskujte." Překonejte tedy svůj ostych či strach a neváhejte se k nám přidat :) 

Autorem poselství k letošnímu Mezinárodnímu dni tance je Mourad Merzouki. Celý překlad najdete také na www.vizetance.cz. 

zpět na homepage  
 
© 2008 www.natrikrat.cz Tvorba webových stránek Brno