Natřikrát o.s.

Mezinárodní den tance v Brně

DEN, KDY SE BUDE TANČIT VŠUDE

Oslavy Mezinárodního dne tance v Brně

 

Tento rok budeme v Brně slavit tancem den narození Jeana-George Noverra, velkého baletního reformátora, již potřetí. Taneční oslavy vypuknou 29. dubna ve 14 h. na Moravském náměstí společným happeningem, jehož vyzyvatelem je již tradičně Vize tance,

o. s.  

V roce 2012 tomu bude právě třicet let od roku, kdy byl 29. duben vyhlášen Tanečním komitétem ITI za Mezinárodní den tance. Jeho cílem je spojit dohromady všechen tanec, oslavit tuto divadelní formu, která ruší veškeré politické, kulturní a etnické bariéry. 

V Brně, stejně jako po celé České republice, zahájíme oslavy tance ve 14 h. společným happeningem s tanečními skupinami Bardo a Filigrán na Moravském náměstí, kde bude nadále pokračovat improvizační jam za doprovodu rozličných hudebníků a zpěváků. Tanečníci skupiny Filigrán se poté odpojí, aby putovali městem, a roztančili tak další městská prostranství a zákoutí. Během dne bude také možné shlédnout taneční skupinu Rahat v pasáži Komerční banky na náměstí Svobody. Všechny skupiny se pak kolem 17 h. setkají opět na Moravském náměstí, kde společnou volnou taneční improvizací den zakončí.

 

http://www.facebook.com/events/245127892251733/

zpět na homepage  
 
© 2008 www.natrikrat.cz Tvorba webových stránek Brno