Natřikrát o.s.

Mezinárodní den tance

Letos si připomeneme již podevatenácté výročí narození baletního reformátora Jeana-George Noverra (nar. 1827), které připadá na 29. dubna. Tento den vyhlásil Taneční komitét Mezinárodního divadelního ústavu Mezinárodním dnem tance a v České republice ho oslavíme již tradičním společným happeningem. 

 

Stejně tak jako loni i letos vyzývá občanské sdružení Vize Tance pod heslem Sejděme se k tanci ve stejný čas k oslavám Mezinárodního dne tance po celé České republice. 


V Brně se příprav ujaly taneční skupiny současného tance Filigrán a Bardo a Pavla Šebíková. Od pravého poledne tak bude možné v centru Brna spatřit několik tanečních skupin, jež budou procházet centrem po různých trasách a improvizovat za doprovodu hudebníků. V 17h., stejně tak jako na jiných místech v ČR, bude zahájena přehlídka souborů společným happeningem na Letní terase Zemanovy kavárny. Poté vypukne asi hodinová prezentace tanečních souborů mnoha tanečních žánrů. 

V prostorách kavárny Tro3jka a na přilehlém nádvoří Domu pánů z Kunštátu bude pak od 18h probíhat improvizační taneční jam, do kterého se zapojí brněnské skupiny současného tance (Filigrán, Oorphane, Bardo). Zatančit si budou moci také diváci a přihlížející. Na programu je dále i promítání filmů s tematikou současného tance. 

Poté už rozvíří tancechtivé diváky svou hudbou skupiny Betonovej bez a Louis Pasteur, s kterými tento den plný tance uzavřeme. Přijďte si zatančit s námi!

zpět na homepage  
 
© 2008 www.natrikrat.cz Tvorba webových stránek Brno