Natřikrát o.s.

Workshop s Mirkou Eliášovou

Workshop s Mirkou Eliášovou


9. 12. 2017 v Tělocvičně Pod Hradem
10.00-12.00 a 13.00-15.00
cena 400 Kč


Taneční workshop bude rozvíjet přirozené principy pohybu v těle prostřednictvím doteku a smyslového vnímání. Zaměříme se na rozvíjení plynulosti pohybu, využívání impulsu jako zdroje pohybu,  střídání pasivního a aktivního pohybu, přenášení váhy a na správné zapojení dýchání. 

Mirka Eliášová patří k vyzrálým českým choreografům, kteří se věnují současnému tanci. Její díla jsou charakteristická osobitým vtipem, vysokou citlivostí a vytříbenou hudební složkou. Její  choreografie a taneční filmy byly prezentovány na festivalech a přehlídkách v České republice i zahraničí a získaly řadu ocenění. V roce 1997 absolvovala taneční katedru Hudební akademii múzických umění, obor choreografie a v roce 2007 obhájila disertační práci na téma Improvizační postupy a metody v tanci v oboru choreografie a teorie choreografie. 
Vytvořila celou řadu samostatných tanečních projektů mimo jiné: No konečně!, Moment, Cítíte se skvěle?, Il Divino Boemo (ve spolupráci s režisérem Ladislavem Štrosem), Dech puls okamžik, Kapka v moři, Zrcadlení, Until I Find it! Grooves. Společně s Komorním orchestrem Berg uvedla 3 site-specific projekty vytvořené na soudobé skladatele. Natočila několik krátkých tanečních filmů (Zrcadlení, Ukradený sen, Barevný život, Spiral).
V roce 2000 získala cenu Prix de Intelekt (nejlepší představení České taneční platformy) za představení Cítíte se skvěle?, v roce 2001 obdržela cenu na studentském filmovém festivalu v Písku za taneční film Barevný život (režie: Ctibor Turba). Spolupracovala také jako asistentka choreografie s Petrem Zuskou, Janem Kodetem, jako tanečnice např. s Petrem Tycem, Victorií Marks, Lizzy le Quesne. S režisérem Jiřím Nekvasilem spolupracovala na inscenacích Mozartova Dona Giovanniho a Smetanova Tajemství v opeře Národního divadla.
 

zpět na homepage  
 
© 2008 www.natrikrat.cz Tvorba webových stránek Brno